OČISTNÝ VÍKEND - Duben 2025

Víkendový pobyt zaměřený na jógovou očistu a relax v krásném a klidném koutě Vysočiny poblíž Telče. Hlavní sobotní program je očista střev technikou šankaprakšalána. K tomu budeme lehce civčit jógové pozice, provádět dechová a meditační cvičení. Okolní příroda je jak stvořená pro procházky a odpočinek.

Termín: 25 - 27.4.2025
Místo: Borovná, Penzion Za Vsí
Cena: 4.500,- Kč / osoba / pobyt
Lekce vede: Zbyněk
Rezervace na: yoga@yogaspace.cz

Milí přátelé a příznivci jógy,

srdečně Vás zvu na očistný a odpočinkový víkend na Vysočině. „Penzion za Vsí“ na konci vesničky Borovná poblíž Telče je tiché místo u lesa s panoramatickým výhledem na okolní krajinu. V penzion jsou 4 pokoje s koupelnou, společná kuchyně a jídelna, velká zahrada a prostor pro cvičení.

Provádění očistné techniky "Shankaprakshalana", které se budeme věnovat, má určitá specifika. Proto  je kapacita víkendu 5 cvičících osob, což je zohledněno v ceně. Celý penzion budeme mít k dispozici pro sebe.

Program: v pátek k večeru proběhne lekce jógy, na lekci si osvojíme cviky potřebné pro provádění očisty. Sobotní ráno věnujeme samotné očistě střev (šankaprakšalána), celý proces trvá 2-3 hodiny. Kdo bude mít chuť, vydá se po obědě na procházku. V sobotu navečer věnujeme lekci dechovým technikám, recitaci Om, a meditaci. V neděli ráno nás čeká lekce jógy kombinující dechová cvičení, pozdravy slunci, jógové pozice. Další podle nálady a dohody na místě – výlety, povídání, mantry, ...

Šankaprakšalána - očistná technika pro celou trávící trubici. Cílem je vyprázdnit tenké i tlusté střevo. Technika spočívá v kombinaci pití slané vody a provádění cviků, které vodu posouvají trávícím traktem a následné důkladné vyprázdnění. Po ukončení je velmi důležitá strava k tomuto účelu přizpůsobená a po zbytek dne klidový a odpočinkový režim. Více o šankaprakšaláně.

Lekce jógy budou vycházet z mé vlastní praxe: cvičení pozic ve formě Hatha jógy (Asana), práce s dechem (Pranayama), koncentrační a meditačních techniky (Dharana). Pro zájemce v neděli také očistné techniky pro nos (Jala Neti, Sutra Neti). 

Jídlo budu připravovat sám nebo s vaší pomocí. Strava bude vegetariánská, chutná a bude jí dost. V pátek bude k večeři zeleninová polévka a domácí chléb, pečené brambory. Sobotní jídelníček je navržen tak, aby bylo jídlo šetrné k trávícímu traktu po očistě. Po očistě samotná rýže, na oběd kičary (rizoto s mungo fazolemi, mrkví a celerem), k večeři taky nějaká dobrota.  V neděli bude na pozdní snídani vločková kaše, chleba, džemy, ovoce.

Cena: 4.500,- Kč / osoba / pobyt

Cena zahrnuje ubytování, 3x lekci jógy (1,5 hod.), očistu Shankapraksahalana, 2x snídani, 1 oběd a 2x večeři. Obsazení pokojů bude 3x jednolůžko a 1x dvojlůžko.

Platební a strono podmínky

  • Pro zajištění místa, je třeba uhradit plnou cenu, informace pro platbu Vám zašleme emailem.
  • V případě zrušení akce z naší strany Vám vrátíme celou zaplacenou částku.
  • Při zrušení zaplacené rezervace 90 - 30 dní před začátkem akce účtujeme storno poplatek ve výši 50 % ceny.
  • Při zrušení zaplacené rezervace 29 - 0 dní před začátkem akce účtujeme storno poplatek ve výši 100 % ceny. Prostředky budou použity na úhradu ubytování, a dalších nákladů. Lze za sebe poslat náhradu.

Pro rezervaci míst napište na email: yoga@yogaspace.cz

Těším se, na viděnou v Borovné.

Zbyněk

Zkušenosti

Výsledky očisty se postupně dostavily, mám lepší náladu a mnohem větší chuť do nejrůznějších aktivit, snad i chuťové vjemy jsou citlivější.
Michal B. 2022
---

Jsem vděčná Ziggimu za vytvoření přátelského a komfortního prostředí. Diky tomu  jsem prošla celou očistnou kúrou v pohodě, s pocitem bezpečí a profesionálního vedení.
Radost z toho, že jsem se odhodlala a dopřála svému tělu tuto očistu, ve mně ještě pár týdnů po rituálu doznívala. Těším se na příště :-) Děkuju. 

Lucie Ž. 2023

2204 Jidlo1
IMG_20221008_074339a
IMG_20221009_085900a
9_201
9_246
9_250
9_261