Ivana Haluzová

Se cvičením jógy jsem se seznámila v roce 2002 v Hong Kongu, kde jsme s manželem žili. Začátky byly nepravidelné, ale časem se cvičení stalo nedílnou součástí mého pracovního týdne. Z jedné, někdy dvou návštěv studia se postupně vyvinulo pravidelné cvičení a zvědavost objevovat nové a naučit se o józe více.

Ivana Haluzová

Po několikaletém pravidelném cvičení a absolvování různých workshopů jsem se v roce 2005 přihlásila do svého prvního kurzu cvičitele jógy, který byl zaměřen na cvičení a filozofii Hatha jógy.

V zimě následujícího roku jsme s manželem odjeli na týdenní kurz do Thajska, kde jsme se seznámili se cvičením Ashtanga jógy, systémem, který dále prohloubil a upevnil naši praxi. Cvičení a učitelé, které jsme na workshopu potkali, mě oslovili natolik, že jsem se rozhodla absolvovat další kurz cvičitele, vedený týmem učitelů Yoga Thailand, zaměřený na praxi a filozofii Ashtanga jógy. Zde jsem si take prohloubila své znalosti o technikách a praxi pranayamy.

Po ukončení kurzů jsem učila na různých místech v Hong Kongu, navštívila několik dalších seminářů, workshopů a dále se vzdělávala.

Koncem roku 2007 jsme se s manželem vrátili zpět do Prahy a rádi bychom předali dalším zkušenosti a poznatky, které jsme na naší cestě získali. Jóga mi pomohla najít harmonii, vyrovnanost i samu sebe a já věřím, že má co nabídnout každému z nás.

Děkuji tímto všem učitelům, které jsem na své cestě potkala a kteří se s otevřeným srdcem dělí o své znalosti a zkušenosti a také Zbyňkovi, který je nedílnou součástí mého rozvoje.

Kurzy a vzdělání

2004 - Instruktor jógy (základy) certifikovaný kurz - 30-ti hodinový kurz organizovaný Mastrem Kamalem a Planet Yoga Hong Kong. Studium základů filozofie, ásan a pranayamy.

2005 - Kundaliny jóga workshop - 20-ti hodinový kurz pořádaný pod záštitou Planet Yoga Hong Kong vedený jejím učitelem Sri. G. Damodara Kumar Reddy. Studium základů kundaliny jógy, jejich fundamentálních asan, dýchacích a očistných technik.

2005 - 2006 - kurz učitele jógy - 250ti hodinový kurz zaměřený na studium Hatha jógy. Kurz vedený školou Yoga Limbs v Hong Kongu, akreditovaný americkou organizací Yoga Alliance.

2006 - intenzivní kurz učitele jógy - 200 hodinový 5-ti týdenní intenzivní kurz v Centred Yoga Thaisko. Kurz zaměřený na studium a praxi ashtanga jógy a její filozofie, dale na pranayamu a studium Suter.

2007 - Indie, Mysore
- 2 měsíční praxe v Ashtanga Yoga Research Institute, prohloubení vlastní praxe.
- kurz thajské masáže

Praxe

2006 - 2007
Landmark Mandarin Hong Kong - instruktor jógy,
mYoga Hong Kong - instruktor jógy

od r. 2006 - Soukromé lekce

2008 - 2018 - Mandarin Oriental Praha - instruktor jógy

od r. 2008 - Yogaspace Praha - zakladatel a instruktor jógy