OČISTNÝ VÍKEND - VYSOČINA - DUBEN 2022

Víkendový pobyt zaměřený na jógovou očistu a odpočinek v krásném a klidném koutě Vysočiny poblíž Telče. Hlavní sobotní program je očista celé trávící trubice pomocí techniky shankaprakshalana. K tomu budeme lehce civčit jógové pozice, provádět dechová a meditační cvičení. Okolní příroda je jak stvořená pro procházky a odpočinek.

Termín: 28.4 - 1.5.2022
Místo: Borovná, Penzion Za Vsí
Cena: 4.500,- Kč / osoba / pobyt
Lekce vede: Zbyněk (Ziggy)
Rezervace na: yoga@yogaspace.cz

Vážení a milí

srdečně Vás zvu na očistný a odpočinkový víkend na Vysočině. „Penzion za Vsí“ na konci vesničky Borovná poblíž Telče je tiché místo u lesa s panoramatickým výhledem na okolní krajinu. V penzion jsou 4 pokoje s koupelnou, společná kuchyně a jídelna, velká zahrada a prostor pro cvičení.

Provádění očistné techniky "Shankaprakshalana", které se budeme věnovat, má určitá specifika. Proto  je kapacita víkendu 5 cvičících osob, což je zohledněno v ceně. Celý penzion budeme mít k dispozici pro sebe.

Program: v pátek k večeru proběhne lekce jógy. V rámci lekce si osvojíme cviky potřebné pro provádění očisty. V sobotu dopoledne se budeme věnovat očistné technice Shankaprakshalana a poté odpočívat. V sobotu navečer se budeme věnovat dechovým technikám, recitaci Om, a meditaci. V neděli ráno nás čeká lekce jógy kombinující dechá cvičení, pozdravy slunci, jógové pozice. Další podle nálady a dohody na místě – výlety, povídání, mantry, ...

Shankaprakshalana - očistná technika pro celou trávící trubici. Cílem je vyprázdnit tenké i tlusté střevo. Technika spočívá v kombinaci pití slané vody a provádění cviků, které vodu posouvají trávícím traktem a následné důkladné vyprázdnění. Po ukončení je velmi důležitá strava k tomuto účelu přizpůsobená a po zbytek dne klidový a odpočinkový režim.

Lekce jógy budou vycházet z mé vlastní praxe: cvičení pozic ve formě Hatha jógy (Asana), práce s dechem (Pranayama), koncentrační a meditačních techniky (Dharana). Pro zájemce v neděli také očistné techniky pro nos (Jala Neti, Sutra Neti). 

Jídlo budu připravovat sám nebo s vaší pomocí. Strava bude vegetariánská, chutná a bude jí dost. V pátek bude k večeři polévka a domácí chléb nebo pečené brambory. Sobotní jídelníček bude přizpůsoben tak, aby byla strava šetrná k trávícímu traktu po očistě. V neděli bude na pozdní snídani vločková kaše, pečivo, ovoce, zelenina.

Jazyk: výuka bude vedena v češtině.

Cena: 4.500,- Kč / osoba / pobyt

Cena zahrnuje ubytování, 3x lekci jógy (1,5 hod.), očistu Shankapraksahalana, 2x snídani, 1 oběd a 2x večeři. Obsazení pokojů bude 3x jednolůžko a 1x dvojlůžko.

Záloha 2.200,- Kč při registraci. Doplatek 2.300,- Kč na místě v hotovosti.

  • Pro zajištění místa, je třeba uhradit zálohu, informace pro platbu Vám zašleme emailem.
  • V případě zrušení akce z naší strany Vám vrátíme celou zaplacenou částku.
  • Při zrušení zaplacené rezervace po 1.3.2022 účtujeme storno poplatek ve výši zálohy, prostředky budou použity na úhradu ubytování, a dalších nákladů. Lze za sebe poslat náhradu.

Pro rezervaci míst napište na email: yoga@yogaspace.cz

Těším se, na viděnou v Borovné.

Zbyněk (Ziggy)

9_201
9_250
9_261
20191006_080526
20190519_093014-5d9a31f1a5dfe
20191005_125751_HDR
20191006_071955_HDR