„Uprostřed těžkostí leží příležitost.“
Albert Einstein

Markéta Jiroušková


Na hodinách, které vedu, se snažím ve svých studentech vzbudit zájem o pohyb, který dělají a o vše, co se při něm děje.

Józe se intenzivně věnuji od roku 2002, kdy jsem ji vyhledala jako alternativní způsob pohybu k tanečním tréninkům. V té době jsem se věnovala fyzicky náročnějsí formě vinjasa jógy. Cvičení ásan se stalo rychle nedílnou součástí mého života a pomalu se i její filosofie začala vkrádat do všech oblastí mého života, až jsem dospěla k rozhodnutí, že bych toto učení ráda přenášela dál. 200 hour Yoga Teacher Training jsem absolvovala na Joshi Yoga Institutu v New Yorku, kde jsem také začala učit své první hodiny ve stylu vinasa jóga. Mám to velké štěstí, že na své cestě potkávam další a další skvělé učitele a tak jsem postupně přešla k józe, která je více zaměřena na vnitřní prožitek s důrazem na sebepozorování. Absolvovala jsem dva moduly Svastha Yoga Therapy Training s Ganeshem Mohanem a Gunterem Niessenem. Obrovskou inspirací je pro mě Lucie Konigová a tak jsem v roce 2018 absolvovala kurz Jóga jako vědomá cesta, který vedla spolu s Veronikou Švecovou a Alicí Červinkovou.

Na hodinách, které vedu, se snažím ve svých studentech vzbudit zájem o pohyb, který dělají a o vše, co se při něm děje. A nemusí to zrovna být "jógová" pozice. Snažím se v lidech probudit zvědavost, o to, co se ve našich tělech, myslích a s naším dechem děje vlastně každý okamžik našeho života. Abychom nežili na "autopilotu", ale abychom byli schopni si všímat, že žijeme a že tento život sdílíme s dalšími bytostmi. Ráda bych všem předala svoji radost z objevování souvislotí mezi pohybem, dechem a stavem našich myslí.

Děkuji všem učitelům, se kterými jsem se během své praxe jógy potkala a kteří mi pootevřeli tento neobyčejný svět. A zároveň děkuji všem svým studentům, neboť jsou pro mě inspirací a věčnými učiteli.

Odběr novinek

Kontakty

Yogaspace
Politických vězňů 911/8, 110 00 Praha 1 (3.patro)
Telefon: +420 776 678 999
E-mail: yoga@yogaspace.cz
Internet: www.yogaspace.cz