Linda Janatová

Jóga si mě sama našla. Je dost možné, že mě vůbec nehledala, protože tu stále se mnou byla. Má první lekce, kterou jsem navštívila, byla Hatha jóga v mém „rodném" pražském studiu, kam se stále velmi ráda vracím. Z lekce jsem odcházela šťastná, vyrovnaná a s láskyplným pocitem jsem si uvědomovala své tělo, dech a mysl.

Uvědomovala jsem si jasně okolní svět a měla jsem pocit, že nikdy nic nebude tak, jako dříve. Byla jsem tady a teď. Ačkoliv jsem byla na začátku všeho, měla jsem pocit, že jsem dosáhla cíle. Od té doby uplynulo spoustu chvil a let, ve kterých zažívám intenzivní jógovou praxi a neustále si uvědomuji, že každý můj jógový krok je návratem domů. Na své cestě potkávám mnoho učitelů, kterým jsem vděčná za jejich lásku, inspiraci a porozumění mých vlastní pocitů a

chasou, který je mé mysli často vlastní. Děkuji za to, že se někdy dokážu postavit vlastním myšlenkám a jen tak být. Jsem vděčná za možnost stát před Vámi a snažit se naslouchat tomu, co mi sdělujete. Mé lekce jsou ovlivněny tradicí Hatha jógy. Lekce se nesou na vlnách vědomého pohybu a dechu, se zaměřením na uvolnění těla a zastavení změn mysli. Ve svých lekcích ráda zařazuji relaxační a meditační techniky, které nám pomáhají zastavit se, uvolnit a „zpřítomnit" se tak, abychom dokázali porozumět vlastnímu tělu a našim myšlenkám. Cílem ásanové praxe, ať již při jemných sestavách či dynamických, je vědomost a spočinutí na určitou dobu vždy s respektem k vlastnímu tělu. Ve svých hodinách se snažím o to, abychom si uvědomili své tělo, mysl a dokázali s láskou prožít přítomný okamžik, ať už je jakýkoliv.