ŠANKAPRAKŠALÁNA - Očista střev

Očista střev a stimulace orgánů trávící soustavy. Cílem je vyprázdnit tenké i tlusté střevo. Po očistě mizí pach dechu, v průběhu několika týdnů se zjemňují chutě, upravuje chuť k jídlu i váha, zmenšují se ekzémy.

Očista celé trávící trubice

Toto důkladné a blahodárné očistné cvičení spočívá ve střídavém pití osolené teplé vody a provádění několika cviků, které pomáhají vést vodu trávící trubicí ze žaludku přes tenké a tlusté střevo, tím navodí efekt „sifonu“, což vede k opakovaným impulzům a k vyprazdňování. Vypuzovaná stolice postupně řídne, začne z nás vycházet voda, která je nejdříve špinavá, ale pomalu se čistí. Někdo vytrvá až do doby kdy voda, která vychází, je stejně čirá a bezbarvá jako ta, co pije. Celý proces trvá 1 až 2 hodiny. Cvičení provádíme ráno na lačno. Po ukončení očisty je velmi důležité zbytek dne jist pouze stravu k tomuto účelu přizpůsobenou a mít odpočinkový režim.

Proč to mám vlastně dělat?
Vymýváním dojde ke kompletnímu vyčištění sliznice tlustého střeva. Odstraní se nánosy, které se v těle za měsíce a roky postupně usazují. Ani lidé, kteří mají pravidelnou stolici každý den se nedokáží kompletně vyprázdnit. Jak pak vypadá střevo u těch kdo se pravidelně nevyprázdní?

Blahodárné účinky se dostavují postupně. Náš dech se stává svěží, mizí vyrážky, ekzémy, lépe spíme, vnímáme jemnější chutě. Pročištění přináší správné nastavení metabolismu a to s sebou nese přirozenou úpravu váhy. Kdo váží moc něco shodí, kdo je moc hubený přibere.

Proces trávení a přeměny potravy na živiny se po tomto důkladném pročištění zcela navrátí nebo výrazně přiblíží k přirozené rovnováze. Náš mikrobiom, společenství bakterií žijících v našem trávícím traktu, vysílá „požadavky“ do mozku co by rád, abychom jedli. Díky důkladnému pročištění střev a orgánů do trávení zapojených, bude mikrobiom spokojen a nebude vyžadovat potravu, která nám sice chutná, ale její efekt se nám už tolik nezamlouvá.

Šankaprakšalána stimuluje játra a žlučník, to poznáme při první stolici po očistě v její barvě. Slinivka břišní je po očistě schopna produkovat větší množství inzulínu.

Kdy určitě nedělat?
V případě žaludečních vředů nebo akutního střevního onemocnění je třeba počkat až se člověk uzdraví. To samé platí v případě vážných onemocnění. Při pochybnostech je určitě dobré poradit se s kvalifikovanou osobou.

Jídlo a pití

24 hodin následujících po cvičení se vyvarujeme konzumaci:

- alkoholu
- mléka a mléčných výrobků kromě tvrdých sýrů.
- syrového ovoce a zeleniny
- masa
- kvašených potravin
- pálivého koření

Jak často?
Obecné doporučení jak často šankaprakšalánu provádět je 2 – 4 za rok. Ideální je v době změny ročního období. Skalní příznivci ji provádějí i každý měsíc, to však s sebou může nést nadměrné vysušování střevní sliznice.